0Shares

Të dielën në shoun garues, Super Sfida, u ndeshën Ekipi KRIKET i përbërë nga Elineli, Lindoni dhe Arta, kundër ekipit PANDA me Tringa Kay, Burakun dhe Big G.

Ekipi Kriket filloi me fitore, por në fund të shout fitoi ekipi Panda me një diferencë të vogël.

Në shoun Super Sfida, Elineli tregoi jetën e tij që lidhet me sportin. Ai tregoi se para se të fillonte muzikën, ka luajtur katër vite për një ekip futbolli.

Gjithashtu edhe Buraku njoftoi se nga fëmijëria ka luajtur futboll, por mbi 10 vite ka luajtur për disa ekipe të futbollit profesionist.

Shou filloi me lojën e parë volejboll, ku ekipi Kriket fitoi 15:10. Elineli luajti shumë mirë në këtë lojë dhe tregoi një talent të ri. Po ashtu, edhe Buraku luajti mirë, por ekipin nuk e pati të djathtë në këtë lojë.

Ndërsa në lojen “Unë jam ma i forti”, Tringa fitoi nga Arta, edhe rundin e dytë dhe të tretë e fituan Buraku dhe Big G.

Në lojën ‘Mini Golf’, Tringa ishte shumë ta thyente rekordin të shënojë me gjuajtjen e parë, por me të dytën shënoi. Elinelli e fitoi lojën ‘Mini Golf’ kundër Burakut.

Në lojën spektakolare ‘Penallti ngaVetura’, Ellineli ka bërë një lojë shumë të mire në portë, gjuhej shumë lart dhe i mbronte topat, ndërsa Buraku shënoi vetëm një gol nga kjo lojë, por e fitoi lojën. Të dy ekipet fituan nga pesë pikë.

Në lojën ‘ngasja e biçikletës’, Arta në xhiron e katërt bëri aksident me skenografinë i goditi monitorët ‘LED’ dhe u rrezua, por fatmirësisht nuk ndodhi asnjë lëndim.

Të qeshurat shpërthyen në lojën ‘Futboll Symbyllas’, me të cilën përfundoi shou, ndërsa ekipi Panda fitoi këtë garë.

Super Sfida vjen çdo të diel në ora 20:00 në RTK me Moderatorin Enis Ujkani.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)