Reperi i njohur shqiptar, Elinel, është në përgatitje të projektit të ri muzikor.

Këtë e bëri të ditur përmes një postimi që ka ndarë me ndjekësit në llogarinë e tij personale, Instagram.

I njëjti ka publikuar një video dhe tregon se shumë shpejt kënga do të prezantohet para fansave dhe publikut.

“Shumë shpejt kënga shumë shpejt”, ka qenë përshkrimi krahas videos, në të cilën po ashtu zbuloi se ka bashkëpunuar edhe me reperin Capital T.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Kënga u mirëprit dhe në bazë të komenteve fansat mezi po presin për projektin e radhës të Elinelit i njohur si ‘rrugaco’.

View this post on Instagram

Time will tell the tale of L. Tag all the hip hop pages, pages you know🤦‍♂️ @dorantbeats @rrugaco.club

A post shared by ELINEL ᶫᶰᶫ (@rrugaco) on May 2, 2020 at 4:39am PDT

Përgjatë periudhës së vetizolimit, Elinel ka qenë mjaft aktiv me prurje muzikore teksa solli dy bashkëpunime.

Ai bashkoi forcat me artisten e re të quajtur Mbresa dhe artistin nga Shqipëria, Skerdi Ago në projektet “Dreamin” dhe “Vaj”.  /Telegrafi/