Real Madridi ka fituar me rezultat të thellë 4-0 në udhëtim te Eibari në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të në La Liga.

Mbretërit i janë kthyer fitores së kampionat pas një barazimi Real Betisit dhe me tri pikët e reja janë bërë lider.

Golat në këtë fitore të Los Blancos u shënuan nga Karim Benzema (17′, 29′), Sergio Ramos (20′) dhe Federico Valverde (61′).

Real Madridi triumfon thellë te Eibari dhe merr kryesimin në La Liga Real Madridi triumfon thellë te Eibari dhe merr kryesimin në La Liga

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte sulmuesi francez, Benzema, i cili u vlerësua me notë 8.9.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për portierin vendas, Marko Dmitrovic që u notua me 5.1.

Eibar:

Real Madrid:

/Telegrafi/