LAJMI I FUNDIT:

Edhe Julian Draxler në Katar – UEFA nis hetim ndaj Paris Saint-Germain për transferime te dyshimta

Edhe Julian Draxler në Katar – UEFA nis hetim ndaj Paris Saint-Germain për transferime te dyshimta

Mesfushori gjerman Julian Draxler është larguar nga Paris Saint-Germain dhe do të vazhdojë karrierën e tij te Al Ahli në Katar.

Reklama

Draxler, i cili ka luajtur për PSG që nga viti 2017, nënshkroi një kontratë dyvjeçare.

Në Katar, gjermani iu bashkua një tjetër ish-mesfushori parisien, Marco Verrattit, i cili u largua nga PSG për në Al Arabi SC, si dhe mbrojtësit Abdou Diallo, i cili po ashtu do të luajë në të njëjtin klub.

Ai bëri 198 paraqitje për PSG-në, duke shënuar 26 gola dhe e kaloi sezonin e kaluar në huazim te Benfica.

Gjatë karrierës së tij ai luajti edhe për Ëolfsburg dhe Schalke. Ai bëri 58 paraqitje për kombëtaren gjermane, duke shënuar shtatë gola. Menjëherë pas njoftimit të këtij transferimi, Marca bëri të ditur se UEFA kishte nisur një hetim ndaj PSG-së.

Nga parajsa në ferr: Gjenerata që ishte e destinuar të dominonte futbollin
Lexo po ashtu Nga parajsa në ferr: Gjenerata që ishte e destinuar të dominonte futbollin

Këto tri transferime nga PSG, një klub në pronësi të Katarit, në klube nga Katari janë të diskutueshme.

Marco Verratti u shit për 45 milionë euro, Abdou Diallo për 15 milionë dhe Julian Draxler për 9 milionë euro.

Pra, PSG-ja fitoi gjithsej 69 milionë euro nga këto transferime.

Nëse hetimi tregon se këto transferime janë bërë vetëm për t’i injektuar PSG-së paratë e nevojshme për të përmbushur ‘Fair- Playin Financiar’, ka mundësi që UEFA t’i ngrijë këto para dhe të refuzojë t’i numërojë në llogaritjen e FFP-së. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Kalo në kategori