Ava Max mori pjesë në ceremoninë madhe të ndarjes së çmimeve MTV Video Music Awards 2022, e cila u mbajt në Qendrën “Prudential” të New Yerseyt të dielën në mbrëmje.

Reklama

Artistja 28-vjeçare tregoi një sasi të konsiderueshme të lëkurës teksa u paraqit në tapetin e kuq të eventit me një veshje që zbulonte format trupore të saj.

Këngëtarja u shfaq për herë të parë në këtë ceremoni në vitin 2019, kur u nominua për çmimin e saj të parë MTV VMA, shkruan DailyMail.

Ava Max kishte veshur një fustan të gjelbër me mëngë të ndezura që mbulonte pjesën e sipërme të gjoksit dhe ekspozonte pjesën e saj të tonifikuar të mesit ndërsa merrte pjesë në ngjarjen e madhe.

Bebe Rexha mahnit me dukjen elegante në MTV Video Music Awards 2022 Bebe Rexha mahnit me dukjen elegante në MTV Video Music Awards 2022
Reklama

Këngëtarja kishte veshur një fund që ishte i kapur nga anash dhe gjithashtu tregonte këmbët e saj të bukura.

Reklama

Këngëtarja u dallua nga masa e veshur me një palë këpucë me taka me shkëlqim, teksa për aksesorë kishte zgjedhur një gjerdan.

Flokët e saj të mrekullueshëm brune i binin lirshëm në gjoks dhe ishin në kontrast të përkryer me tonin e ndritshëm të veshjes së saj.

Ava Max mori nominimin e saj të parë në MTV Video Music Awards në vitin 2019, ku u nominua për kategorinë “Artistja e re më e mirë”.

Ajo përfundimisht e humbi atë çmim, pasi i njëjti u fitua nga Billie Eilish në atë kohë.

Reklama

Megjithatë, këngëtarja me origjinë shqiptare fitoi çmimin “Depërtimi muzikor i vitit” në MTV Europe Music Awards atë vit.

Artistja shqiptare aktualisht është duke u përgatitur për publikimin e albumit të saj të dytë, të titulluar “Diamonds & Dancefloors”.

Reklama

Kënga e parë nga disku, e titulluar “Maybe You’re The Problem”, u publikua në prill.

Kënga e dytë, do të publikohet aktualisht më 1 shtator.

“Diamonds & Dancefloors”, i cili do të përbëhet nga 14 këngë, do të bëjë debutimin e tij më 14 tetor. /Telegrafi/