LAJMI I FUNDIT:

E kryer, Mauricio Pochettino do të marr drejtimin e Chelseat

E kryer, Mauricio Pochettino do të marr drejtimin e Chelseat

Chelsea ka rënë dakord me Mauricio Pochettinon për t’u bërë trajneri i tyre i ri, pas një sezoni shumë dëshpërues, shkruan Fabrizio Romano.

Reklama

Detajet e marrëveshjes pritet të finalizohen në ditët në vijim.

Pochettino do të marr me vete edhe ndihmësit Jesus Perez, Miguel D’Agostino, Toni Jimenez dhe djalin Sebastiano Pochettino që do t’i bashkohen në “Stamford Bridge.

Pochettino do të bashkëpunojë me drejtorët sportivë të Chelseat dhe Frank Lampardin, i cili është trajneri i përkohshëm, përpara fundit të sezonit.

Argjentinasi ka qenë jashtë futbollit që kur u largua nga roli i tij me Paris Saint-Germain.

Pochettino u bë i njohur në Espanyol dhe Southampton, përpara një periudhe jashtëzakonisht të suksesshme me rivalët londinez të Chelseat, Tottenham.

Ai i ndihmoi Tottenham të kualifikoheshin në katër më të mirat në katër sezone radhazi, si dhe i çoi ata në një finale të parë të Ligës së Kampionëve në 2019.

Chelsea ka pasur një sezon jashtëzakonisht të vështirë me Potter dhe Thomas Tuchel që paguajnë çmimin me punët e tyre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori