LAJMI I FUNDIT:

Dy skuadra nga Liga Premier bëjnë ofertë për Ranocchian

Dy skuadra nga Liga Premier bëjnë ofertë për Ranocchian

Mbrojtësi i Interit, Andrea Ranocchia, ka dy oferta nga Liga Premier, ku të interesuara janë skuadra West Bromwich Albion dhe Huddersfield Town.

Reklama

Qendërmbrojtësi italian kaloi gjashtë muajt e fundit në huazim te Hull City, por nuk mundi ta parandalonte rënien e tyre nga Liga Premier.

Ranocchia nuk ka vend në San Siro, dhe kështu 29-vjeçari po kërkon një lëvizje të përhershme në Angli.

Gjiganti gjerman kryeson garën për Nagatomon
Lexo po ashtu Gjiganti gjerman kryeson garën për Nagatomon

Sipas raporteve të fundit, West Brom dhe Huddersfield kanë ofruar nga pesë milionë euro apo rreth 4.4 milionë funte për të nënshkruar me reprezentuesin e Italisë.

Italiani është i etur për të marrë më shumë kohë të lojës si titullar në mënyrë që të siguroj ftesën për në Kupën e Botës “Rusia 2018”.

Mbrojtësi i Interit ka 21 paraqitje për ekipin e parë të Azzurëve, ku e fundit ishte në mars të vitit 2016 nën drejtimin e Antonio Conte. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori