LAJMI I FUNDIT:

Dy gola nga Ronaldo, Portugalia e nis me fitore bindëse ndaj Lihtenshtajnit

Dy gola nga Ronaldo, Portugalia e nis me fitore bindëse ndaj Lihtenshtajnit
(Foto: Getty Images)

Portugalia e ka nisur me një fitore bindëse ndaj Lihtenshtajnit (4-0) fazën kualifikuese për ‘Euro 2024’, në ndeshjen e zhvilluar në Estadio Jose Alvalade të Lisbonës.

Reklama

Vetëm një gol u realizua në fraksionin e parë të lojës kur një top i kthyer shkoi në këmbët e Joao Cancelos, goditja e të cilit u devijua nga një lojtar kundërshtar dhe preku këmbët e Cristiano Ronaldo para se të përfundonte në portë (8’).

Me të filluar pjesa e dytë, një mbrojtës mysafir e largoi një top vetëm deri te Bernardo Silva që ndodhej në zonë dhe anësori e dërgoi në rrjetë (47’).

(Foto: Getty)

Erdhi radha e Cristiano Ronaldos. Superylli i futbollit e realizoi golin e tretë të vendasve nga pika e bardhë (51’).

Ronaldo rikthehet me dy gola për Portugalinë, njëri i jashtëzakonshëm
Lexo po ashtu Ronaldo rikthehet me dy gola për Portugalinë, njëri i jashtëzakonshëm

Nuk vonoi dhe erdhi goli i dytë personal (i katërti për ekipin) që ishte spektakolar. Një gjuajtje e lirë e akorduar shumë pranë pati për ekzekutues Ronaldon, i cili ‘e nguliti’ topin në mes të murit dhe nëpër duart e portierit (63’).

Me këtë fitore, Portugalia merr primatin në Grupin J me tri pikë të arkëtuara në ndeshjen e parë dhe ndiqet nga Bosnje e Hercegovina me pikë të barabarta. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
De Bruyne zbulon se çfarë i duhet Man Cityt kundër Interit në finalen e Ligës së Kampionëve

De Bruyne zbulon se çfarë i duhet Man Cityt kundër Interit në finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Atletico Madridi dëshiron rinovimin e kontratave me katër yjet e ekipit, por u kërkon të ulin pagat

Atletico Madridi dëshiron rinovimin e kontratave me katër yjet e ekipit, por u kërkon të ulin pagat

La Liga
Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Bundesliga
Kalo në kategori