Dy gola nga Ronaldo, Portugalia e nis me fitore bindëse ndaj Lihtenshtajnit

(Foto: Getty Images)

Portugalia e ka nisur me një fitore bindëse ndaj Lihtenshtajnit (4-0) fazën kualifikuese për ‘Euro 2024’, në ndeshjen e zhvilluar në Estadio Jose Alvalade të Lisbonës.

Vetëm një gol u realizua në fraksionin e parë të lojës kur një top i kthyer shkoi në këmbët e Joao Cancelos, goditja e të cilit u devijua nga një lojtar kundërshtar dhe preku këmbët e Cristiano Ronaldo para se të përfundonte në portë (8’).

Me të filluar pjesa e dytë, një mbrojtës mysafir e largoi një top vetëm deri te Bernardo Silva që ndodhej në zonë dhe anësori e dërgoi në rrjetë (47’).

(Foto: Getty)

Erdhi radha e Cristiano Ronaldos. Superylli i futbollit e realizoi golin e tretë të vendasve nga pika e bardhë (51’).

Ronaldo rikthehet me dy gola për Portugalinë, njëri i jashtëzakonshëm
Lexo po ashtu Ronaldo rikthehet me dy gola për Portugalinë, njëri i jashtëzakonshëm

Nuk vonoi dhe erdhi goli i dytë personal (i katërti për ekipin) që ishte spektakolar. Një gjuajtje e lirë e akorduar shumë pranë pati për ekzekutues Ronaldon, i cili ‘e nguliti’ topin në mes të murit dhe nëpër duart e portierit (63’).

Me këtë fitore, Portugalia merr primatin në Grupin J me tri pikë të arkëtuara në ndeshjen e parë dhe ndiqet nga Bosnje e Hercegovina me pikë të barabarta. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes