LAJMI I FUNDIT:

Dy formacionet se si mund të luajë Inter Miami, nëse transferon Ronaldon dhe Messin

Dy formacionet se si mund të luajë Inter Miami, nëse transferon Ronaldon dhe Messin

Inter Miami mund të rreshtohet në një skemë të re të guximshme vitin e ardhshëm.

Kjo është nëse ata arrijnë marrëveshje mahnitëse me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon.

Raportimet thonë se klubi i MLS që menaxhohet nga David Beckham është “në prag” të një transferimi të jashtëzakonshëm për yllin argjentinas.


Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi mund të gjenden në Inter Miami vitin e ardhshëm

Playmakerit legjendar i skadon kontrata me Paris Saint-Germain verën e ardhshme. Por, ai mund të përfundojë duke bërë një lëvizje në Amerikë më shpejt se sa mendohet.

Llogaritet se ish-bashkëlojtarët e tij te Barcelona, Luis Suarez dhe Cesc Fabregas, janë gjithashtu të kërkuar nga Miami.

Dhe kjo do të bënte që skuadra e MLS të arrinte në një nivel ku interesimi për të parë këtë skuadër do të rritej jashtë mase.

Si mund të duket Inter Miami me Messin në krah

Kjo i shtohet faktit se edhe rivali i Messit, Ronaldo, i cili është një lojtar i lirë pas largimit nga Manchester United, mund të kalojë te Inter Miami.

Ndërkohë, ylli aktual i Barçës, Sergio Busquets, po ashtu është duke shikuar mundësitë për t’u bashkuar me Miamin. /Telegrafi/

Si mund të rreshtohej Inter Miami me Messin dhe Ronaldon në formacionin fillestar

Në trend Sport

Më shumë
Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

La Liga
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Ylli i Chelseat kapet me rivalin në ndeshje miqësore vetëm pas dy minutave lojë

Ylli i Chelseat kapet me rivalin në ndeshje miqësore vetëm pas dy minutave lojë

Premier League
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Kalo në kategori