LAJMI I FUNDIT:

Duket se Tyson Fury po luan me durimin e fansave të tij – përgënjeshtrohet nga kampi i Anthony Joshuas rreth draft kontratës

Duket se Tyson Fury po luan me durimin e fansave të tij – përgënjeshtrohet nga kampi i Anthony Joshuas rreth draft kontratës

Të premten vonë në mbrëmje, Tyson Fury bëri të ditur se po përpiqej të organizonte një luftë me Anthony Joshuan, por tani duket se mund të mos jetë kështu.

Reklama

Një luftë midis boksierëve më të mirë të peshave të rënda të Mbretërisë së Bashkuar është ajo që të gjithë tifozët e sportit duan të shohin, veçanërisht pasi meçi i propozuar nga Fury me Oleksandr Usyk dështoi në fillim të këtij viti.

Fury ishte vendosur të përballej me kampionin e WBA, IBF dhe WBO në Wembley Stadium në prill, por mosmarrëveshjet e shumta midis dy kampeve mbi pagesat rezultuan në anulimin e luftës.

Caktohet vendi dhe muaji: Fury e fton në ring Joshuan
Lexo po ashtu Caktohet vendi dhe muaji: Fury e fton në ring Joshuan

Tani, Gypsy King dëshiron të luftojë me AJ-n, por tashmë ai plan ka goditur një pengesë.

“Disa ditë më parë i dërgova një draft kontratë Anthony Joshuas për një luftë në shtator në Wembley”, deklaroi Fury.

“Është një luftë që të gjithë duan ta shohin, duke përfshirë edhe mua. Eja AJ, le t’i japim botës atë që duan të shohin. Këtë herë nuk do të bëj një milion video dhe do të vazhdoj të bëj presion, topi tani është në fushën tënde”.

Përmendja e videove në internet i referohet shumë videove që Fury postoi në internet duke thirrur Usyk në muajt gjatë negociatave të tyre të dështuara.

Megjithatë, në kundërshtim me pretendimet e Furyt, promovuesi i boksit Eddie Hearn ka mohuar që Gypsy King i ka dërguar një draft kontratë Joshuas.

Sipas IFL TV, Hearn konfirmoi se George Warren – djali i promovuesit të famshëm të boksit Frank Warren – ka kontaktuar kampin Joshuas për të rifilluar bisedimet për një luftë në shtator.

Megjithatë, Hearn pohoi se Joshua nuk e beson ofertën e Furyt, dhe kështu prioriteti i tij është të luftojë në gusht përpara se të përballet me Deontay Wilder në dhjetor në Arabinë Saudite. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa

Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa

Serie A
Kalo në kategori