LAJMI I FUNDIT:

Drogë, alkool, femra: Disa nga yjet që mbeten fukara (Foto)

Drogë, alkool, femra: Disa nga yjet që mbeten fukara (Foto)

Profesioni i futbollistit mbetet si njëri prej më të paguarve në botë.

Por parat e fituara nga shumë lojtarë nuk përdorën ashtu si duhet.

Alkool, drogë e shumë vese të këqija që kanë shkatërruar jetët e shumë lojtarëve, transmeton Telegrafi.

Lexo po ashtuNëse yjet e futbollit do të ishin Gjeneralë, ata do të dukeshin kështu (Foto)

I fundit është rasti i Paul Gascoigne, që është parë në rrugët e Lodrës i zhveshur.

Më poshtë i keni disa nga yjet botëror që janë shkatërruar.

  1. Andreas Brehme

Mbrojtësi gjerman që dikur kishte bërë karrierë edhe me Interin dhe shënoi goli që e bëri Kampion Bote, Gjermaninë, ka humbur gjithë pasurinë pas bixhozit.

1

  1. Ivan Zamorano

Sulmuesi i Real Madridit dhe Interit pas karrierës prej 15 vitesh si futbollist profesionist, në fund përfundoi me borxhe prej 2.5 milionë euro ndaj bankave.

Reklama

2

  1. Salvador Cabanas

Ai përfundoi i qëlluar në kokë me pistoletë pas jetës së tij të natës. Ai tani punon në furrën e bukës që është pronë e familjes.

3

  1. George Best

Sulmuesi irlandez ishte një ndër më të mirët në botë. Ai ishte i dhënë shumë pas femrave dhe alkoolit . “Në 1969 lash femrat dhe alkoolin. Ishin 20 minutat më të këqij në jetën time”.

4

  1. Christian Vieri

Sulmuesi italian njihet si lojtar i madh i pokerit dhe një djalosh që nuk plaket. Ai është parë gjithmonë i shoqëruar me femra të bukura, por ka bërë edhe shumë investime të gabuara në biznes.

5

  1. Garrincha

Ndodhsha lojtari më i mirë i të gjitha kohërave. Braziliani që shkëlqeu në vitet 50 dhe 60 kishte ves të keq alkoolin. Ai në vitet e fundit të jetës jetoi në një varfëri të skajshme.

Reklama

6

  1. Julio Alberto

Edhe pse ishte lojtar i Barcelonës, ai kur u pensionua nuk kishte asgjë. Ai i kishte humbur të gjitha. Alberto kishte probleme edhe me drogën.

JAVI FERRANDIZ F Realizacion 29 09 2008 0 00 00 F Insercion 29 09 2008 19 48 20 Estado DOCUMENTADA F Publicacion 1970 Nombre julio alberto Funcion exjugador Equipo barca Nacionalidad Deporte futbol Modalidad Deportiva Competicion Eliminatoria Prueba Descripcion paisano reportaje 2008 solo Localizacion Localidad barcelona Pais espana Caption Julio Alberto Foto Javi Ferrandiz

  1. Souleyman Sane

Ganezi luante në Bundesligë në vitet 90. Ai bëri investime prej 150 mijë euro, por shkuan dëm. Ai jeton sot me social prej 1500 euro në muaj.

8

  1. Adam Johnson

Anësori i talentuar anglez është në burg për shkak të seksit me një vajzë të mitur. Ai gjithmonë ka qenë i përfolur për jetën e tij jashtë fushës.

9

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
PSG gati të ofrojë dy yjet argjentinas për të zbritur çmimin e Osimhen

PSG gati të ofrojë dy yjet argjentinas për të zbritur çmimin e Osimhen

Ligue 1
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori