LAJMI I FUNDIT:

Drita merr fitore të madhe në udhëtim te Trepça ’89

Drita merr fitore të madhe në udhëtim te Trepça ’89

Drita ka arritur të marrë një pikë të vështirë në udhëtim te Trepça ’89 në kuadër të javës së 29-të në Superligën e Kosovës me rezultat 1-0.

Reklama

Qysh në minutën e nëntë, Ardian Muja i vendasve gjuan nga distanca, por topi ndalet brenda zonës nga Hamdi Namani, ndërkohë që skuadra vendase kërkon penalti duke aluduar në prekje me dorë. Gjyqtari kryesor Alban Shala thotë që loja duhet të vazhdojë.

Trepça ’89 kishte disa sulme të pareshtura në portën e Drtiës, mirëpo lojtarëve u mungonte konkretizimin.

Më pas, Drita rrezikoi me anë të Erjon Vucajt, që kishte dy raste të njëpasnjëshme, mirëpo asnjëra nuk ishte e rrezikshme për Darko Tolifoskin.

Në 45 minutat e dytë, erdhi momenti vendimtar i takimit, pasi Festim Alidema kaloi kampionin në fuqi në minutën e 53-të me një realizim nga penalltia.

Ishte minuta e 74-të kur Astrit Fazliu lëshoi një shans të artë për Dritën, pasi nuk arriti të mposhtë Tolifoskin.

Drita arriti të marrë kështu tre pikë, dhe pas javës së 29-të, vazhdon të jetë lider me 64 pikë, tre më shumë se Ballkani dhe katër më shumë se Prishtina. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore


Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Premier League
Sheikh Mansour do ta ndjek finalen nga stadiumi – kjo është vetëm ndeshje e dytë për pronarin e Man Cityt që përcjell klubin nga afër

Sheikh Mansour do ta ndjek finalen nga stadiumi – kjo është vetëm ndeshje e dytë për pronarin e Man Cityt që përcjell klubin nga afër

Liga e Kampionëve
Gareth Bale shfrenon fantazinë: Parashikon fitoren e çmendur të Man Cityt ndaj Interit

Gareth Bale shfrenon fantazinë: Parashikon fitoren e çmendur të Man Cityt ndaj Interit

Liga e Kampionëve
Man City dhe Inter luajnë sonte në stadiumin që u ndërtua për 350 milionë euro – aty është luajtur finalja më e çmendur e Ligës së Kampionëve

Man City dhe Inter luajnë sonte në stadiumin që u ndërtua për 350 milionë euro – aty është luajtur finalja më e çmendur e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Serie A
Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori