Mesfushori i njohur anglez, Danny Drinkwater, ka kërkuar që të largohet nga Leicester City.

Ai kështu dëshiron të detyrojë Leicesterin që ta shesë në orët e fundit të afatit kalimtar.

Lajmet e fundit rreth Premier League Lajmet e fundit rreth Premier League

Sky Sports raporton se Leicesteri refuzoi ofertën e Chelseat për të, por vet lojtari ka marrëveshje dhe do largimin.

Mbetet të shihet çka do të ndodhë në orët në vazhdim të afatit kalimtar dhe nëse Chelsea do at marrë mesfushorin shumë kualitativ. /Telegrafi/