LAJMI I FUNDIT:

Drenica kërkon fitore ndaj Feronikelit për mbijetesë, formacionet zyrtare

Drenica kërkon fitore ndaj Feronikelit për mbijetesë, formacionet zyrtare

Feronikeli i rënë tanimë nga elita e futbollit kosovar pret Drenicën në xhiron e fundit të BKT Superligës.

Vendasit tanimë kanë rënë zyrtarisht në Ligën e Parë, derisa synojnë t’i shkaktojnë probleme rivalëve rajonal.


Në anën tjetër Drenica po kërkon t’i shmanget pozitës së tetë në tabelë, pozitë që i dërgon në barazh.

Kuqezinjtë nga Skenderaj duan tri pikët, pikë që do t’i siguronin qëndrimin në elitë edhe për një tjetër edicion.

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: pas pak…

Drenica: Shala, Thaqi, Jashari, Abazi, Veliqi, Hamiti, Shabani, Dervishaj, Dushi, Uka, Zabergja.

/Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Premier League
Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Premier League
Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Premier League
Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Bundesliga
Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Premier League
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori