LAJMI I FUNDIT:

Drejtuesit e Man Cityt tallen me Man Utd pasi marrëveshja e Haalandit kushtoi më pak se ajo e Fredit

Drejtuesit e Man Cityt tallen me Man Utd pasi marrëveshja e Haalandit kushtoi më pak se ajo e Fredit

Drejtuesit e Manchester Cityt kanë bërë shaka me shpenzimet e Manchester Unitedit, duke bërë krahasime me marrëveshjen e tyre për sulmuesin e Borussia Dortmundit, Erling Haaland.

Reklama

City pritej të shpenzonte 63 milionë funte apo 75 milionë euro për të shkaktuar klauzolën e lirimit të Haaland, por ka siguruar shërbimet e sulmuesit për 12 milionë funte apo 15 milionë euro më pak.

Sipas mediumit ESPN, City tani beson se ka bërë një pazar të madh duke nënshkruar me një lojtar që mund të vlejë mbi 200 milionë euro.

Shifrat që qëndrojnë prapa transferimit të Erling Haaland te Manchester City
Lexo po ashtu Shifrat që qëndrojnë prapa transferimit të Erling Haaland te Manchester City

Stafi i klubit madje ka bërë shaka në kurriz të rivalëve të tyre lokalë, Manchester Unitedit, lidhur me marrëveshjen.

Thuhet se ata janë tallur duke krahasuar 51 milionë funtet që kanë paguar për të sjellë Haalandin në Etihad dhe të cilat janë më pak se tarifa prej 52 milionë funtesh që Unitedi shpenzoi për të nënshkruar me mesfushorin Fred nga Shakhtar Donetsk në vitin 2018.

Fred ishte rrugës për në City përpara ndërhyrjes së United katër vjet më parë, por ka rezultuar një transferim i dështuar tashmë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Liverpooli me reagim goditës për federatën e gjyqtarëve anglezë në gabimin ndaj Tottenhamit

Liverpooli me reagim goditës për federatën e gjyqtarëve anglezë në gabimin ndaj Tottenhamit

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori