Drejtori i Sassuolos, Giovanni Carnevali ka thënë se Giacomo Raspadori do të ishte ideal për Juventusin, ndërsa Milani duhet të mendojë për Domenico Berardin dhe klubet e Ligës Premier dhe Interi e duan Gianluca Scamaccan.

Sassuolo ka disa nga futbollistët e rinj më emocionues në Serie A. Scamacca, Davide Frattesi, Hamad Traore dhe Raspadori janë vetëm disa nga lojtarët e lidhur me një largim në një klub të madh gjatë verës. Berardi është padyshim ylli i tyre më i ndritur, pasi tashmë ka arritur shifra dyfishe për gola dhe asistime në Serie A.

Është e qartë se Sassuolo nuk do t’i shesë të gjitha gjatë verës, por kush pritet të largohet? Të gjitha këto i ka treguar drejtori i Sassuolos, Carnevali.

Reklama
Reklama

“Juventusi kërkoi Raspadorin në fund të afatit kalimtar të verës 2021, por nuk kishte kohë për të negociuar, kështu që ata nënshkruan me Moise Kean”, ka thënë fillimisht Carnevali për La Gazzetta dello Sport.

Raspadori bëhet objektiv kryesor i Juventusit për të zëvendësuar Dybalan Raspadori bëhet objektiv kryesor i Juventusit për të zëvendësuar Dybalan

“Nuk kam folur me ta kohët e fundit, por kam dëgjuar zëra për interesimin e tyre. Nëse na telefonojnë, ne do të jemi gati. Do të them më shumë: Juventusin e pres krahëhapur. Jam në marrëdhënie të mira me klubin dhe drejtorët. Por nëse duan Raspadorin, duhet të shpenzojnë”.

“Unë nuk do të shisja askënd dhe Sassuolo ka forcën ekonomike për t’i mbajtur të gjithë. Ne kemi investuar në lojtarë të rinj që balancojnë rezultatet sportive dhe financiare. Por kur lojtarët tanë marrin oferta më të mëdha është e vështirë t’i mbajmë ato”.

Reklama
Reklama

“Giacomo është ideal për Juventusin. Ai është ideal për të luajtur pas një qendërsulmuesi. Ai është i mirë me të dyja këmbët dhe është i shkëlqyer në hapësira të ngushta”.

“Çmimi minimal për lojtarët tanë më të mirë është 30 milionë euro dhe më pas ne vlerësojmë. Sassuolo ka një strategji të qartë, ne shesim një lojtar kur kemi një zëvendësues deri në detyrë.”

“Berardi është kampioni ynë, presidenti Squinzi donte që ai të bëhej Bandiera i Sassuolos. Ai donte të largohej për herë të parë një vit më parë, por oferta e Fiorentinës as që mund të merrej në konsideratë”.

Reklama

“Berardi do të ishte perfekt për Milanin. Nëse do të isha drejtor i një klubi më të mirë në Serie A, ai do të ishte lojtari i parë që do ta nënshkruaja”.

Reklama
Milani planifikon transferimin e Berardit, tanimë kanë gati ofertën për italianin Milani planifikon transferimin e Berardit, tanimë kanë gati ofertën për italianin

Scamacca shihet si sulmuesi i ardhshëm i Italisë dhe Interi dhe Milani duan ta nënshkruajnë atë.

“Interi tashmë na ka njoftuar për interesimin e tyre, por duhet të mbani një sy jashtë vendit. Gianluca ka marrë shumë oferta nga Liga Premier”.

“Ai duhet të përmirësohet dhe ndoshta duhet të qëndrojë edhe një vit këtu”.

Scamacca paralajmëron Interin për një transferim të mundshëm në të ardhmen Scamacca paralajmëron Interin për një transferim të mundshëm në të ardhmen

“Frattesi po bën një rrugë të mirë, ne kemi nënshkruar me të shumë vite më parë dhe u desh pak kohë, por tani mund ta shihni se si luan”.

Reklama

“Alessio Dionisi i ka dhënë motivet e duhura Traores, Napoli dhe klubet e Ligës Premier e duan atë. Ai ka cilësi të mëdha”, përfundoi drejtori i Sassuolos. /Telegrafi/