Sampdoria ka gjetur golin e epërsinë 1-0 ndaj Milanit pa u mbushur mirë një minutë i ndeshjes.

Gregoire Defrel ka shënuar gol për epërsinë 1-0 të Sampdorias ndaj Milanit.

Megjithatë, sulmuesi francez duhet t’i falënderohet për këtë gol portieri të Milanit, Gianlugi Donnarumma.

Momenti i gabimit të Donnarummas!

Ishte Donnarumma ai i cili në tentim për të pasuar topin te bashkëlojtari i tij, goditi Defrelin dhe topi hyri në gol.

Reagimi i portierit italian

Ky gol u shënua edhe pa u mbushur mirë 30 sekondat e parë të ndeshjes. /Telegrafi/