LAJMI I FUNDIT:

Donis Avdijaj vendimtar në fitoren e Hartbergut, shënon gol dhe asiston

Donis Avdijaj vendimtar në fitoren e Hartbergut, shënon gol dhe asiston

Sulmuesi Donis Avdijaj ka qenë vendimtar në fitoren e Hartbergut ndaj Altach me rezultat 2-1 në kuadër të xhiros së 20-të.

Avdijaj fillimisht asistoi në minutën e 67-të për rezultatin 1-1, duke bërë që skuadra e tij të kërkonte pastaj fitoren.


E goli erdhi pas gjashtë minitash, pikërisht me Avdijajn që shënoi për 2-1.

Sulmuesi ka pesë gola të shënuar dhe tri asistime në edicionin aktual të Bundesligës austriake.

Hartbergu është në vendin e katërt me 33 pikë dhe është në grupin që lufton për titull kampioni. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Serie A
Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Liga e Kampionëve
Mbrëmje e madhe e

Mbrëmje e madhe e "Profi Box Gala": Uldedaj dhe Beljo në ring

Boks
Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Premier League
A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Ndërkombëtare
Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

La Liga
Kalo në kategori