Donati njeriu kryesor i ndeshjes Lecce – Atalanta, shënon autogol qesharak dhe kthehet barazon rezultatin me një gol fantastik

Lecce – Atalanta është duke u zhvilluar në Serie A, në një ndeshje që janë shënuar katër gola vetëm në 45 minutat e para.

Njeriu kryesor në këto 45 minutat e para ka qenë padyshim mbrojtësi i djathtë Giulio Donati.

Në minutën e 17-të, mbrojtësi italian realizoi një autogol qesharak me kokë në portën e tij për ta kaluar Atalantën në epërsi.

Bergamaskët shënuan nëpërmjet Zapatas për ta ngritur epërsinë në 0-2, para se Saponoara të shënonte për 1-2 në minutën e 29-të.

Ishte minuta e 40-të e ndeshjes, kur Donati doli sërish në skenë, kësaj radhe duke shënuar një gol fantastik nga distanca për ta barazuar rezultatin në 2-2. /Telegrafi/

wTzeJ1xzltQ

Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias

Real Madridi

Real Madridi "kërcënon" Mbappen para Kampionatit Evropian dhe Lojërave Olimpike

Pochettino kërcënon futbollistët e tij pas përplasjes në fushë dhe tregon se kush është ekzekutuesi kryesor i penalltisë

Palmer thyen heshtjen dhe flet për incidentin e penalltisë me Madueken e Jacksonin

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

E zbulon njëri nga investitorët arsyen e vërtetë se përse Barcelona e la Messin të largohej drejt PSG-së