LAJMI I FUNDIT:

Donadoni: Derbi Inter – Milan i pa parashikueshëm

Donadoni: Derbi Inter – Milan i pa parashikueshëm

Roberto Donadoni e sheh Juventusin mbi të gjithë në Serie A, por nuk mund të japë parashikim për derbin mes Interit e Milanit.

Reklama

Ish futbollisti i Milanit aktualisht është pa një vend të punës pasi u largua nga Bologna në fund të sezonit të kaluar.

“Unë nuk kam parë ndonjë gjë tjetër pos konfirmimin se Juventusi është ende ekipi më i fortë”.

“Disa ekipe tashmë janë në telashe, pro është vetëm fillimi, të gjithë kanë kohë që të rikuperojnë pikët e humbura”, u shpreh Donadoni.

Koreografia e tifozëve të Interit në ndeshje ndaj Tottenhamit

Ai ka luajtur 250 ndeshje për Milanin, e Donadoni ka thënë se do të jetë prezent në San Siro fundjavën e ardhshme për derbin.

“Interi ka pasur start të keq, por tash po përmirësohet, kurse Milani ka lojtarë për të bërë gjëra të mira. Është ndeshje që mund ta fitojë kush do”.

“Vështirë të parashikohet, një ndeshje si kjo duhet të përjetohet nga shkallët e stadiumit”, deklaroi Donadoni.

Interi dhe Milani përballen në derbin e qytetit më 21 tetor. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori