LAJMI I FUNDIT:

Djali i zëdhënësit të Kremlinit luftoi si mercenarë i Wagnerit në Ukrainë

Djali i zëdhënësit të Kremlinit luftoi si mercenarë i Wagnerit në Ukrainë

Djali i zëdhënësit të Kremlinit shërbeu ishte pjesëtar i grupit famëkeq rus, Wagner, i cili po kryen krime mizore në Ukrainë.

Reklama

Djali i zëdhënësit të presidentit rus, Vladimir Putin thotë se ka shërbyer në Ukrainë me një emër të koduar.

Nikolai Peskov është djali i Dmitry Peskov, i cili është i sanksionuar nga komuniteti ndërkombëtar.

Burri 33 vjeçar deklaroi për gazetën ruse, “Komsomolskaya Pravda” se kishte qenë pjesëtar i forcës mercenare ruse, Wagner.

Është një shembull i rrallë i një djali të një zyrtari të lartë rus që lufton në luftë, raporton skynews.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e pajustifikueshëm të shtetit ukrainas më 24 shkurt të vitit të kaluar duke shkaktuar mijëra viktima dhe dëme të shumta materiale. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kanë mbetur më pak se 24 orë deri tek mbyllja e qeverisë amerikane

Kanë mbetur më pak se 24 orë deri tek mbyllja e qeverisë amerikane

Amerika
Ushtarët ukrainas u shpëtuan nga rajonet e pushtuara pasi ishin fshehur për më shumë se një vit e gjysmë

Ushtarët ukrainas u shpëtuan nga rajonet e pushtuara pasi ishin fshehur për më shumë se një vit e gjysmë

Evropa
Rusia shënon përvjetorin e aneksimit të rajoneve ukrainase, Putin: Kjo është ngjarje historike, ne jemi një komb

Rusia shënon përvjetorin e aneksimit të rajoneve ukrainase, Putin: Kjo është ngjarje historike, ne jemi një komb

Evropa
Wladimir Klitschko: Nuk jam gati të vdes për Ukrainën, por jam gati të jetoj për të

Wladimir Klitschko: Nuk jam gati të vdes për Ukrainën, por jam gati të jetoj për të

Evropa

"Ne nuk e dimë madhësinë e Ukrainës", Orban për bisedimet e anëtarësimit të Ukrainës në BE

Evropa
Elita e marinës amerikane SEAL dhe forcat speciale të ushtrisë do të testohen për përdorim droge

Elita e marinës amerikane SEAL dhe forcat speciale të ushtrisë do të testohen për përdorim droge

Amerika
Kalo në kategori