Çifti i famshëm Tolgahan Sayışmen dhe Almeda Abazi u martuan në vitin 2017, teksa djali i tyre Efehan erdhi në jetë pesë muaj më parë.

Së fundmi, mediat turke kanë raportuar për një lajm jo shumë të këndshëm për dyshen e njohur.

Bëhet fjalë për djalin e tyre, Efehan, i cili i është nënshtruar së fundmi një operacioni, shkruan CNN Turkey, transmeton Telegrafi.

View this post on Instagram

……

A post shared by Almeda Abazi Sayışman (@almeda92) on Oct 14, 2019 at 10:22am PDT

Kjo ndërhyrje është bërë pasi u konstatua se djalit të çiftit i ishin shfaqur cistat dermoid.

Operacioni thuhet se ka përfunduar me sukses, dhe Efehan është në gjendje të mirë shëndetësore.

View this post on Instagram

🍬

A post shared by Almeda Abazi Sayışman (@almeda92) on Aug 13, 2019 at 2:54am PDT

CNN Turkey gjithashtu shkruan se gjatë operacionit, Almeda nuk e ka përmbajtur për asnjë moment veten, duke qenë tejet e ngarkuar emocionalisht për gjendjen e të birit. /Telegrafi/