DJ amerikan, Diplo, ditën e djeshme (e martë) u bë e ditur se do të jetë pjesë e “Sunny Hill Festival 2022”.

Lajmi u bë i ditur në rrjete sociale, nga faqja zyrtare e Festivalit në postimin e hedhur në Instagram.

Thomas Ëesley Pentz (emri i vërtetë) po ashtu u shpreh i lumtur për ardhjen në trojet shqiptare në atë që shprehu në InstaStory.

Diplo (Foto: Instagram)

Ai publikoi postimin zyrtar me afro gjashtë milionë ndjekësit dhe shtoi: “Kush do të vijë me mua në Shqipëria”.

Diplo - një tjetër yll botëror që do të performojë në "Sunny Hill Festival 2022" Diplo - një tjetër yll botëror që do të performojë në "Sunny Hill Festival 2022"

Diplo shquhet për një sërë projektesh të suksesshme përfshirë edhe bashkëpunimin “Electricity” me këngëtaren shqiptare, Dua Lipa.

View this post on Instagram

A post shared by SUNNY HILL FESTIVAL (@sunnyhillfestival)

Me këtë të fundit ka treguar disa herë se ruan një shoqëri të mirë dhe kjo është vënë re edhe në rrjete sociale.

I njëjti më parë është komentuar edhe për një romancë dashurie me këngëtaren Era Istrefi. /Telegrafi/