LAJMI I FUNDIT:

Dinastia Maldini te Milani: 1000 ndeshje me fanellën kuqezi

Dinastia Maldini te Milani: 1000 ndeshje me fanellën kuqezi

Milani është një nga klubet më të mëdha në botë, ndërsa ndër vite e ka përcjellë mbiemri Maldini këtë klub.

Reklama

I pari që veshi fanellën kuqezi ishte Cesare Maldini, i cili veshi fanellën e Milanit për nëntë vite, duke bërë 347 paraqitje me këtë klub.

Ai fitoi katër tituj kampioni dhe një Kupë të Evropës që tani njihet si Liga e Kampionëve.

Pas tij erdhi Paolo Maldini, apo rekordmeni kuqezi, pasi mbrojtësi ka zhvilluar 647 ndeshje me këtë klub.

Edhe sukseset e Paolos ishin të mëdha, pasi ai fitoi shtatë tituj kampioni në Itali dhe pesë në Evropë.

I fundit i dinastisë është i riu 19 vjeçar, Daniele Maldini, që ka zhvilluar gjashtë ndeshje deri më tani te Milani.

Prezenca e djeshme e Danielit te Milani, ishte ndeshja numër 1000 e dinastisë Maldini me këtë klub. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Ndërkombëtare

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës
Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Kombëtarja e Shqipërisë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori