Plani i vakteve ditore

Kjo lloj diete është një mënyrë e shkëlqyer për të pastruar trupin nga toksinat e ndryshme dhe radikalet e dëmshme, të cilat konsiderohen si shkaktarët kryesorë të sëmundjeve të shumta.

Njëherësh, kjo është mënyra më e shëndetshme për të humbur peshë shpejt. Megjithatë, duhet të ndiqni rregullin që kjo lloj diete të zgjasë 72 orë.

Cikli i dietës mund të përsëritet pas 4 ditësh.

Në plan shpesh përmendet filxhani si njësi matëse, ndaj filxhani në fjalë është një filxhan standard që përdoret për çaj ose kafe dhe vëllimi është pak më shumë se 2.3 dl, transmeton Telegrafi.

Reklama

Plani i ushqimit sipas ditëve:

DITA E PARË

Kafjalli:

▪ kafe e zezë ose çaj (pak i ëmbëlsuar)
▪ 1 grejpfrut ose portokall
▪ 1 fetë bukë integrale
▪ 1 lugë gjelle gjalpë kikiriku ose reçel sipas dëshirës tuaj

Reklama

Dreka:

▪ 1 kënaçe ton
▪ 1 fetë bukë integrale
▪ kafe ose çaj (pak i ëmbëlsuar) ose ujë

Darka:

▪ 100 g mish pule ose gjeldeti të zier
▪ 1 filxhan brokoli të zier në avull
▪ 1 karotë
▪ 1 mollë e mesme
▪ kafe ose çaj (pak i ëmbëlsuar) ose ujë

Dieta me kos eliminon pesë-gjashtë kilogramë për dhjetë ditë Dieta me kos eliminon pesë-gjashtë kilogramë për dhjetë ditë

Reklama

DITA E DYTË

Kafjalli:

▪ kafe e zezë ose çaj (pak i ëmbëlsuar)
▪ 1 vezë të zier
▪ 1 fetë bukë e thekur
▪ 1 banane

Dreka:

▪ 1 filxhan djathë me pak yndyrë
▪ 1 vezë të zier
▪ 1 fetë bukë e thekur
▪ kafe ose çaj (pak i ëmbëlsuar) ose ujë

Reklama

Darka:

▪ 100 g peshk të pjekur
▪ 1 filxhan lulelakër të zier
▪ 1 spec
▪ 1 filxhan kos
▪ kafe ose çaj (pak i ëmbëlsuar) ose ujë

Çfarë është dieta e ujit? Mund t’i humbni edhe deri në pesë kilogramë në javë Çfarë është dieta e ujit? Mund t’i humbni edhe deri në pesë kilogramë në javë

Reklama

DITA E TRETË

Kafjalli:

▪ kafe e zezë ose çaj (pak i ëmbëlsuar)
▪ një fetë (rreth 50 g) djathë i ri
▪ 1 bukë integrale
▪ 1 filxhan kos

Dreka:

▪ 1 vezë të zier
▪ pak sallatë e gjelbër
▪ 1 fetë bukë e thekur
▪ kafe ose çaj (pak i ëmbëlsuar) ose ujë

Darka:

▪ 1 filxhan ton
▪ 1 filxhan misër
▪ 1 filxhan lakër Brukseli
▪ 1 mollë e mesme
▪ kafe ose çaj (pak i ëmbëlsuar) ose ujë

Reklama

Dhe së fundi, mos harroni të përfshini aktivitetin fizik në veprimet tuaja të përditshme! /Telegrafi/