LAJMI I FUNDIT:

Humbja e peshës

305 Artikuj

Pengoni lëshimin e lëkurës pas dobësimit

Pengoni lëshimin e lëkurës pas dobësimit

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Si humbi peshë gruaja më e shëndoshë në botë: I hoqi 215 kilogramë në kohë rekord, por një gjë ishte vendimtare

Si humbi peshë gruaja më e shëndoshë në botë: I hoqi 215 kilogramë në kohë rekord, por një gjë ishte vendimtare

Shëndetësi Lajme
Si të stërviteni në një biçikletë dhome për të humbur peshë?

Si të stërviteni në një biçikletë dhome për të humbur peshë?

Fitnes në shtëpi
Pse nuk këshillohet të humbisni peshë gjatë shtatzënisë

Pse nuk këshillohet të humbisni peshë gjatë shtatzënisë

Shtatzëna
Farat chia përmbajnë zero për qind kolesterinë: A është e mundur të humbim peshë shpejt nëse i hamë

Farat chia përmbajnë zero për qind kolesterinë: A është e mundur të humbim peshë shpejt nëse i hamë

Të njohim produktet
Katër arsye pse gjumi është i rëndësishëm nëse doni të humbni peshë

Katër arsye pse gjumi është i rëndësishëm nëse doni të humbni peshë

Këshilla Lifestyle
Gjinekologia Sara Gottfried pohon: “Këto katër hormone janë fajtore për faktin që nuk mund të humbni peshë”

Gjinekologia Sara Gottfried pohon: “Këto katër hormone janë fajtore për faktin që nuk mund të humbni peshë”

Këshilla mjekësore
Nëse dëshironi të humbni peshë, duhet të konsumoni vezë në mëngjes

Nëse dëshironi të humbni peshë, duhet të konsumoni vezë në mëngjes

Këshilla Lifestyle
Si e ndihmon organizmin shtimi i një filxhani kafeje pa sheqer në ditë

Si e ndihmon organizmin shtimi i një filxhani kafeje pa sheqer në ditë

Shëndetësi Lajme
Ngrënia e ëmbëlsirave në mëngjes ndihmon të humbni kilogramët e tepërt! Ja se si…

Ngrënia e ëmbëlsirave në mëngjes ndihmon të humbni kilogramët e tepërt! Ja se si…

Shëndetësi Lajme
Strategjitë kundër rimarrjes së peshës pas një diete

Strategjitë kundër rimarrjes së peshës pas një diete

Nutricion
Ecja e përditshme e ndihmoi amerikanin të “heqë qafe” 101 kilogramë

Ecja e përditshme e ndihmoi amerikanin të “heqë qafe” 101 kilogramë

Interesante
Si arriti Rita Ora të humbasë 5 kilogramët e tepërt dhe ta sjellë trupin në top formë: Meny + ushtrime, një kombinim i pagabueshëm

Si arriti Rita Ora të humbasë 5 kilogramët e tepërt dhe ta sjellë trupin në top formë: Meny + ushtrime, një kombinim i pagabueshëm

Kujdesi për lëkurën dhe trupin