LAJMI I FUNDIT:

Diego Simeone refuzoi sauditët, zgjat kontratën me Atletico Madridin

Diego Simeone refuzoi sauditët, zgjat kontratën me Atletico Madridin

Diego Simeone ka vazhduar kontratën me Atletico Madridin deri në verën e vitit 2027.

Trajneri i famshëm argjentinas mori drejtimin e Los Colchoneros në vitin, ndërsa më parë kishte luajtur për këtë klub 167 ndeshje.

Si lojtar i Simeones në sezonin 1995/1996 festoi kurorën e dyfishtë me Atlético Madridin dhe si trajner fitoi tetë trofe.


Ai fitoi dy herë La Ligën, dy herë fitoi Ligën e Evropës dhe e udhëhoqi klubin në dy finale në Ligën e Kampionëve.

Pavarësisht gjithçkaje, vitin e fundit ka pasur raportime për një largim të mundshëm të tij nga klubi.

Simeone tregon nëse hezitoi nga oferta marramendëse nga Arabia Saudite
Lexo po ashtu Simeone tregon nëse hezitoi nga oferta marramendëse nga Arabia Saudite

Ai kishte kontratë të vlefshme vetëm deri në fund të sezonit, ndërsa mori ftesë nga Arabia Saudite.

Kjo marrëveshje nuk do të realizohet, Simeone ka nënshkruar një zgjatje të kontratës edhe për tre vjet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Nico Williams drejt Ligës Premier?

Nico Williams drejt Ligës Premier?

La Liga
“Është ende një ëndërr”, ish-objektivi i Barcelonës mbetet i vendosur t’u bashkohet atyre në të ardhmen

“Është ende një ëndërr”, ish-objektivi i Barcelonës mbetet i vendosur t’u bashkohet atyre në të ardhmen

La Liga
Ballkani ndalet në Podujevë nga Hamruni, synon kualifikimin në ndeshjen e kthimit

Ballkani ndalet në Podujevë nga Hamruni, synon kualifikimin në ndeshjen e kthimit

Ligat tjera
Alexander-Arnold nuk heziton të emërojë lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Alexander-Arnold nuk heziton të emërojë lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Kalo në kategori