Nëse ju ende mendoni se fama dhe duke qenë në qendër të vëmendjes është ëndrra e çdo personi, këtu janë 10 tregime që do t’ju provojnë të kundërtën.

Bright Side zbuloi 10 të famshëm që nuk u tërhoqën nga fansat e shumtë ose shumë para dhe gjetën punë të zakonshme, transmeton Telegrafi.

Skandar Keynes

Kur shihni fotografitë adoleshente të Keynes, filloni menjëherë të kujtoni Edmund Pevensie (nga The Chronicles of Narnia). Sidoqoftë, aktori ndërpreu karrierën. Skandari mori një diplomë dhe tani punon si këshilltar parlamentar.

Jeremy Renner

Mund të duket se paratë që mori Renneri për rolin e tij si Hawkeye në filmat “Thor” dhe “The Avengers” duhet të jenë të mjaftueshme për tërë jetën e tij. Por vetë aktori thotë se ai bën shumë më tepër para për ndërtimin e shtëpive. Jeremy blen pallate të papërfunduara, përfundon ndërtimin dhe i shet për më shumë para. Është kuriozitet që Renner nuk jeton në një apartament apo hotel luksoz, por në shtëpitë për të cilat po punon për momentin.

Reklama
Reklama

Bradley Pierce

Djali simpatik nga Jumanji u lodh duke aktruar shumë kohë më parë. Sot Pierce është një barist i suksesshëm. Ai krijoi një organizatë që i ndihmon njerëzit të mësojnë artin e të qenurit baristë.

Frankie Muniz

Frankie ishte më i famshëm në rininë e tij. Edhe pse ai ende ka oferta për të luajtur në kinema si një i rritur, ai u bë shumë më i interesuar në sport. Gara, për të ishte më specifike. Që nga viti 2006, Muniz ka qenë duke ngarë një makinë sportive dhe duke marrë pjesë në gara.

Nikki Blonsky

Aktorja, e famshme e “Ugly Betty” dhe “Hairspray”, kaloi 10 vjet të jetës së saj duke aktruar. Megjithëse ajo kishte shumë fansa, ende nuk ishte shumë popullore. Pra, Blonsky vendosi të mos fiksohej në prodhimin e filmave dhe të bëhej një floktare e certifikuar, kozmetologe dhe artiste e grimit. Kjo është bërë burimi kryesor i të ardhurave të Nikki.

Reklama
Reklama

Tom Selleck

Tom Selleck, njeriu me mustaqe të cilin ne e njohim si Detektiv Magnum, u largua nga qyteti shumë kohë më parë. Aktori i mëparshëm ka rritur avokado në fermën e tij për 30 vjet. Ai duket se është shumë i kënaqur me atë që po bën.

Chris Owen

Aktori, fytyra e të cilit është e njohur për ne, falë “American Pie” dhe “Major Payne”, gjithashtu vendosi të mos mbështetej vetëm në aftësitë e tij të aktrimit dhe të ndryshonte plotësisht profesionin e tij. Ai punon si kamarier në një restorant sushi në Kaliforni. Owen thotë: “Jeta nuk është gjithmonë ajo që presim që ajo të jetë.

Reklama

Ariana Richards

Vajza që u zgjodh për rolin e Lex Murphy në “Jurassic Park” mbaroi karrierën e saj mjaft shpejt. Ajo mori një diplomë në artet e bukura dhe u bë një artiste e suksesshme. Një nga veprat e saj është varur në muret e zyrës së Steven Spielbergut.

Reklama

Danny Lloyd

Danny Lloyd mori rolin e Danny Torrance në një nga filmat më të mëdhenj horror, “The Shining”. Përzgjedhja ishte shumë e vështirë, me rreth 5.000 fëmijë që u përpoqën. Pavarësisht suksesit dhe famës së shquar, Lloyd përfundoi karrierën e tij të aktrimit. Ai ka punuar si profesor i biologjisë në Kolegjin ‘Elizabethtown’ për 10 vjet.

Reklama

Jack Gleeson

Pasi Jack Gleeson u bë popullor në të gjithë botën për rolin e Joffrey Baratheon në “Game of Thrones”, dukej se kishte një të ardhme të madhe përpara aktorit. Por Jack mori një vendim tjetër. Ai tha se nuk dëshironte të ishte më në qendër të vëmendjes dhe organizoi trupën e vet të teatrit që ka turne në mbarë botën. /Telegrafi/

Reklama