LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë transferimet më të mira të Chelseat të të gjitha kohërave: Nga Hazard, Drogba e Zola te Lampard

Dhjetë transferimet më të mira të Chelseat të të gjitha kohërave: Nga Hazard, Drogba e Zola te Lampard

Chelsea kanë bërë disa blerje fantastike ndër vite, ku disa prej tyre ishin vendimtar në sukseset e klubit.

Chelsea u kthyen në mbretërit e afateve kalimtar kur pronësinë e mori Roman Abramovich, duke bërë revolucion me shpenzimet të mëdha.


Megjithatë, edhe para se paratë të mbërrinin në “Stamford Bridge”, Blutë ishin në gjendje të bënin disa nënshkrime spektakolare me buxhet modest.

Goal.com ka zgjedhur 10 transferimet më të mira në historinë e klubit londinez.

Emra si Eden Hazard, Gianfranco Zola dhe Didier Drogba pa dyshim që janë në listë.

Eden Hazard

Gianfranco Zola

Didier Drogba

Charlie Cooke

Frank Lampard

Roy Bentley

Cesar Azpilicueta

Marcel Desailly

Petr Cech

Eddie McCreadie

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi zbulon se çfarë e dobëson skuadrën e tij përpara ndeshjes me PSG-në

Xavi zbulon se çfarë e dobëson skuadrën e tij përpara ndeshjes me PSG-në

Liga e Kampionëve
PSG-së i rikthehen dy yje, por i mungon një tjetër për ndeshjen e dytë me Barcelonën

PSG-së i rikthehen dy yje, por i mungon një tjetër për ndeshjen e dytë me Barcelonën

Liga e Kampionëve
Barcelona në hall të madh, pesë lojtarë të rëndësishëm mund ta humbasin ndeshjen e parë gjysmëfinale në LK

Barcelona në hall të madh, pesë lojtarë të rëndësishëm mund ta humbasin ndeshjen e parë gjysmëfinale në LK

Liga e Kampionëve
Chelsea ndryshon kontratat e Mudryk dhe Enzos - zbulohet se kur skadojnë ato tani

Chelsea ndryshon kontratat e Mudryk dhe Enzos - zbulohet se kur skadojnë ato tani

Premier League
Shfaqet një emër befasues për ta drejtuar Liverpoolin, u shkarkua në mars dhe tani mund ta marrë drejtimin e gjigantit anglez

Shfaqet një emër befasues për ta drejtuar Liverpoolin, u shkarkua në mars dhe tani mund ta marrë drejtimin e gjigantit anglez

Premier League
Real Madridi publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e dytë me Man Cityn

Real Madridi publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e dytë me Man Cityn

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori