Chelsea kanë bërë disa blerje fantastike ndër vite, ku disa prej tyre ishin vendimtar në sukseset e klubit.

Chelsea u kthyen në mbretërit e afateve kalimtar kur pronësinë e mori Roman Abramovich, duke bërë revolucion me shpenzimet të mëdha.

Megjithatë, edhe para se paratë të mbërrinin në “Stamford Bridge”, Blutë ishin në gjendje të bënin disa nënshkrime spektakolare me buxhet modest.

Goal.com ka zgjedhur 10 transferimet më të mira në historinë e klubit londinez.

Emra si Eden Hazard, Gianfranco Zola dhe Didier Drogba pa dyshim që janë në listë.

Eden Hazard

Gianfranco Zola

Didier Drogba

Charlie Cooke

Frank Lampard

Roy Bentley

Reklama

Cesar Azpilicueta

Marcel Desailly

Petr Cech

Eddie McCreadie

/Telegrafi/