LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë transferimet që kanë ndodhur në këtë afat kalimtar dhe mund t’iu kenë ikur

Dhjetë transferimet që kanë ndodhur në këtë afat kalimtar dhe mund t’iu kenë ikur

Afati kalimtar veror hapet zyrtarisht me 1 korrik, por disa klube pasi janë mbyllur kampionatet kanë bërë disa goditje.

Fillimisht disa lojtarë që ishin me të drejtë blerje, vetëm se e kanë kompletuar transferimin, duke nisur nga Federico Chiesa i Juventusit.


Njëjtë ka ndodhur edhe me Nuno Mendes që ka kompletuar transferimin nga Sporting CP te PSG.

Matteo Guendouzi tashmë është lojtar i Marseille, sikurse edhe Philippe Coutinho që ka kompletuar transferimin nga Barcelona te Aston Villa.

Të gjitha lajmet nga Transferimet
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Transferimet

Por janë edhe disa transferime që kanë ndodhur gjatë këtyre ditëve ku spikat ai i Erling Haaland nga  Borussia Dortmund te Manchester City.

Po ashtu transferime të mëdha falas janë edhe Antonio Rudiger nga Chelsea te Real Madrid, pastaj Ivan Perisic nga Inter te Tottenham dhe në fund Noussair Mazraoui nga Ajax te Bayern Munich.

Fraser Forster (Southampton -Tottenham)

Boubacar Kamara (Marseille – Aston Villa)

Robin Olsen (Roma – Aston Villa)

Brenden Aaronson (RB Salzburg – Leeds United)

Diego Carlos (Sevilla – Aston Villa)

Ivan Perisic (Inter – Tottenham)

Erling Haaland (Borussia Dortmund – Manchester City)

Noussair Mazraoui (Ajax – Bayern)

Mathias Olivera (Getafe – Napoli)

Antonio Rudiger (Chelsea -Real Madrid)

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të shëmtuara pas finales Trepça-Ylli: Përleshje në palestrën

Skena të shëmtuara pas finales Trepça-Ylli: Përleshje në palestrën "Minatori" - theren dy persona

Sport
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Man City e sheh ish-lojtarin e tyre si zëvendësuesin perfekt të Guardiolas

Man City e sheh ish-lojtarin e tyre si zëvendësuesin perfekt të Guardiolas

Premier League
Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Bundesliga
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Tifozët pretendojnë se ‘futbolli ka vdekur’ pasi dolën detaje të reja të Ligës së Kampionëve

Tifozët pretendojnë se ‘futbolli ka vdekur’ pasi dolën detaje të reja të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori