Është publikuar lista për dhjetë sportistët më të paguar për vitin 2019.

Revista e mirënjohur ‘Forbes’ ka publikuar listën e lojtarëve që paguhen më së shumti në botën e sportit, me Lionel Messin që ka fituar 114 milionë euro deri më tani në këtë vit.

Në vendin e dytë është rivali i tij më i madh në futboll, Cristiano Ronaldo që ka fituar 98 milionë euro.

Ronaldo dhe Messi (Foto: BR/Football/Twitter)

Top treshen e mbyll sërish një futbollist që ka luajtur shumë pak në këtë vit, mirëpo të ardhurat e tij janë shumë të majme.

Është fjala për yllin e Paris Saint-Germain, Neymar që ka fituar 94 milionë euro deri më tani në këtë vit.

Më poshtë keni listën prej dhjetë sportistëve më të paguar sipas listës Forbes për vitin 2019:

1= Lionel Messi (futboll) 114.1 milionë euro

Lionel Messi (Foto: Goal.com/Getty Images)

2= Cristiano Ronaldo (futboll) 98 milionë

3= Neymar (futboll) 94.3 milionë

4= Canelo Alvarez (boks) 84.5 milionë

Image result for Canelo Alvarez

5= Roger Federer (tenis) 84 milionë

Roger Federer (Foto: Getty Images)

6= Russell Wilson (futboll amerikan) 80.4 milionë

Image result for Russell Wilson

7= Aaron Rodgers (futboll amerikan) 80.2 milionë

Image result for Aaron Rodgers

8= LeBron James (basketboll) 80 milionë

9= Stephen Curry (basketboll) 71.7 milionë

10= Kevin Durant (basketboll) 58.7. milionë euro. /Telegrafi/