LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë modelet më të ndjekura në rrjetet sociale (Foto)

Dhjetë modelet më të ndjekura në rrjetet sociale (Foto)
attends Miu Miu Cruise Collection show as part of Haute Couture Paris Fashion Week on July 2, 2017 in Paris, France.

Në vitet e fundit, Instagrami padyshim që është bërë rrjeti social i fotografive më të famshme në botë.

Shumë modele kanë zgjedhur këtë rrjet për të postuar fotot e tyre më të fundit, ndërsa shpesh falë Instagramit, kanë fituar edhe një famë jashtëzakonisht të madhe.

Faqja franceze “Sport & Style” ka renditur 10 modelet më të ndjekura në “Instagram” për vitit 2017.

Bie në sy fakti, se çdo njëra prej modeleve që bën pjesë në 10-shen më të ndjekur, ka më tepër se 10 milionë fansa në rrjetin social.

Spikasin motrat Hadid, që u ngritën në famë në vitin e fundit me paraqitjet e tyre në pasarela.

Megjithatë, edhe modelet e Victoria’s Secret si Candice Sëanepoel dhe Adriana Lima nuk mbesin po ashtu prapa.

10.Adriana Lima – 11.2 milionë ndjekës

9.Candice Swanepoel – 11.4 milionë ndjekës

8.Miranda Kerr – 11.5 milionë ndjekës

7.Gisele Bundchen – 13.4 milionë ndjekës

6.Chrissy Teigen – 14.9 milionë ndjekës

5.Bella Hadid – 15.5 milionë ndjekës

4.Emily Ratajkowski – 15.5 milionë ndjekës

3.Gigi Hadid – 36.4 milionë ndjekës

2.Cara Delevingne – 40.6 milionë ndjekës

1.Kendall Jenner – 84.5 milionë ndjekës

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli hipën mbi veturë dhe valvit flamurin kombëtar në mesin e mijëra tifozëve shqiptarë në Dortmund

Xhuli hipën mbi veturë dhe valvit flamurin kombëtar në mesin e mijëra tifozëve shqiptarë në Dortmund

Magazina

"Jam goca më me fat në botë" - Heidi Baci ndan fotografi të mrekullueshme krah Romeos

Magazina
“Qaj çdo herë. Personale. Imja” – Mozzik i dedikon këngë Lotinës?

“Qaj çdo herë. Personale. Imja” – Mozzik i dedikon këngë Lotinës?

Magazina

"Më ke bërë bllok në Instagram, kam vite që pyes veten pse" - Rike Roçi 'i kërkon llogari' Mc Kreshës

Magazina
Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Magazina
Jennifer Lopez ka hequr dorë nga shpëtimi i martesës me Ben Affleck - pasi ajo tashmë po planifikon disa gjëra të reja për të ardhmen

Jennifer Lopez ka hequr dorë nga shpëtimi i martesës me Ben Affleck - pasi ajo tashmë po planifikon disa gjëra të reja për të ardhmen

Magazina
Kalo në kategori