Gazeta franceze “Le Figaro” ka bërë një klasifikim e 10 futbollistëve më të shpejtë të planetit dhe sulmuesi francez i PSG-së, Kylian Mbappe del më i shpejti.

Sulmuesi i ri ka regjistruar shpejtësi maksimale prej 36 km/h.

Ka disa emra interesant, por shihet mungesa e madhe që bie në sy ajo e Cristiano Ronaldos, i cili shpejtësinë e ka një prej pikave të tij më të forta.

Në list kanë ka emra si Leroy Sane e Mohamed Salah që dihen se janë të shpejtë, por nuk janë në top tre, shkruan Telegrafi.

Befasi është Nacho Fernandez i Real Madridit.

10| Nacho Fernandez  – 34.62 km/h

9 | Alvaro Odriozola – 34.99 km/h

8 | Kingsley Coman – 35 km/h

7 | Mohamed Salah – 35 km/h

6 | Leroy Sane – 35.04 km/h

5 | Kyle Walker – 35.21 km/h

4 | Karim Bellarabi – 35.27 km/h

3 | Pierre-Emerick Aubameyang – 35.5 km/h

2 | Inaki Williams – 35.7 km/h

1 | Kylian Mbappe – 36 km/h

/Telegrafi/