Kur një futbollist arrin një kontratë profesionale me një klub të madh, ose luan për disa në njëri nga kampionatet më të mëdha, futet në listën e milionerëve dhe njerëzve të pasur.

Futbollistët në Evropë, por tani edhe në Kinë dhe SHBA janë super të paguar.

Por ka edhe nga ata që kanë lindur në familje të pasura.

Duke filluar nga ylli i Barcelonës, Gerard Pique, i cili gjyshin e tij e ka pasur presidenti të klubit.

Prindërit e tij janë, babai biznesmen e nëna drejtoresh e një spitali.

Fansat zgjedhin ekipin e vitit në UEFA- Buffon në portë, Ramos e Marcelo në mbrojtje, Messi e Ronaldo në sulm (Foto) Fansat zgjedhin ekipin e vitit në UEFA- Buffon në portë, Ramos e Marcelo në mbrojtje, Messi e Ronaldo në sulm (Foto)

Robin van Persie vjen nga familje artistësh. Babai është skulptor, ndërsa mamaja është piktore dhe mësuese.

Ndërsa Mario Gotze është djali i Jurgen Gotze, profesor i Universitetit të Teknologjisë së Dortmundit.

Më poshtë i gjeni dhjetë futbollistë që ishin të pasur para se të luanin futboll. /Telegrafi/

Gerard Pique është djali i një biznesmeni dhe një drejtoreshe spitali

Frank Lampard e ka pasur babain ish-futbollist të famshëm të West Ham

Ndryshe nga shumica e brazilianëve, Kaka nuk ishte i varfër. Babai ishte inxhinier, ndërsa mamaja ishte mësuese

Robin van Persie vjen nga familje artistësh. Babai është skulptor, ndërsa mamaja është piktore dhe mësuese

Mido është djali i një ish-futbollisti dhe biznesmeni të suksesshëm

Ciprian Marica e ka babanë një nga tregtarët më të pasur rumunë

Mario Gotze është djali i Jurgen Gotze, profesor i Universitetit të Teknologjisë së Dortmundit

Al-Saddi Gaddafi është djali i ish-liderit të Libisë, Muammar Gaddafi

Hugo Lloris vjen nga një familje e lartë në Nisë të Francës. Babai është bankier, ndërsa nëna është avokat

Hugo Lloris

Andrea Pirlo ka lindur në një familje shumë të pasur. Babai i tij është sipërmarrës në Breshia