Liga më e fortë e basketbollit në botë, NBA, ka vazhduar me ndeshjet fantastike edhe gjatë të dielës mbrëma.

Si gjithmonë, ka spikatur ylli i Cleveland Cavaliers, LeBron James, i cili ka arritur një tjetër rekord në karrierën e tij mbresëlënëse.

LeBroni i rekordeve, ai ka lindur për të shkruar historinë LeBroni i rekordeve, ai ka lindur për të shkruar historinë

Ai ka arritur shifrën prej 30.000 pikëve, 8.000 topave të kontrolluar poshtë tabelës dhe 8.000 asistimeve. 33-vjeçari është basketbollisti i parë që e arrin këtë rekord.

(Foto: Getty Images)

Rezultatet e ndeshjeve të zhvilluara:

Charlotte Hornets 118-103 Chicago Bulls
Cleveland Cavaliers 129-123 Brooklyn Nets
Miami Heat 102-101 Philadelphia 76ers
Milwaukee Bucks 104-107 Washington Wizards
Portland Trail Blazers 116-99 Sacramento Kings
Denver Nuggets 120-122 L. A. Clippers

Më poshtë mund t’i shikoni dhjetë aksionet më të mira të mbrëmjes. /Telegrafi/