LAJMI I FUNDIT:

Dhëndri i Luis Enriques, sulmuesi Ferran Torres shpërblen besimin: Shënon dhe thyen rekordin e një legjende

Dhëndri i Luis Enriques, sulmuesi Ferran Torres shpërblen besimin: Shënon dhe thyen rekordin e një legjende

Spanja e ka filluar furishëm ndeshjen ndaj Kosta Rikës, në kuadër të grupit E, duke shënuar plot tri herë (3-0).

Dani Olmo, Marco Asensio dhe Ferran Torres shënuan golat, duke konfirmuar që kjo treshe e sulmit e zgjedhur nga Luis Enrique ishte e duhura, pasi la në stol Alvaro Moratan.


Enrique në konferencë për shtyp kishte thënë se Torres do të startojë, pasi që ai është i dashuri i vajzës së tij dhe nëse nuk e fut në lojë, do t’ia presë kokën.

“Kjo është shumë e lehtë: është zoti Ferran Torres. Përndryshe, vajza ime do të vijë pas meje dhe do të më presë kokën”, kishte thënë Enrique.

Zgjidhja e tij për Torres për sulmin, doli të jetë e qëlluar, pasi që sulmuesi po luan një ndeshje shumë të mirë.

Ai është bërë shënuesi më i ri i Spanjës në Kupën e Botës, duke e thyer rekordin që e mbante Fernando Torres me golin e shënuar në vitin 2006. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Premier League
Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Premier League
Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Premier League
Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Bundesliga
Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Premier League
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori