Fraza që të gjithë futbollistët shkojnë në Ibiza për pushimet e tyre është një frazë e konsumuar mirë, por me rregullsi gjithnjë e më shumë tingëllon e vërtetë.

Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski, ishte duke pushuar me gruan e tij Anna në restorantin Lio të mërkurën, kur nga të gjithë njerëzit që mund të vinin në restorant, ai u ndesh me menaxherin e Barcelonës, Xavi Hernandez.

Ndjekja e Barcelonës për Lewandowskin është e mirë-dokumentuar dhe sulmuesi polak ka qenë i qartë në dëshirën e tij për t’u larguar gjithashtu nga Bayerni.

Ndërsa takimi i tyre ishte thjesht rastësi nga të gjitha llogaritë, mediumi Diario AS ka zbuluar se të dy kanë pasur një bisedë.

Presidenti i Barcelonës, Laporta flet për Lewandowskin dhe De Jongun Presidenti i Barcelonës, Laporta flet për Lewandowskin dhe De Jongun

Ndërsa përmbajtja ishte tërësisht informale dhe pasqyronte bisedat e zakonshme që shoqërojnë përplasjen me një të njohur.

Megjithatë, ndërsa po largohej, Lewandowski e pranoi sagën e vazhdueshme të transferimeve, duke thënë “Unë tashmë mezi pres të stërvitem me ju”.

Por, siç ka ndodhur për një muaj e gjysmë të fundit, faktori vendimtar në çdo marrëveshje do të jetë gatishmëria e Bayern Munich për të shitur. Deri më tani qëndrimi i tyre ka qenë i ngurtë se ai nuk do të largohet nga Bavaria.

Koha do të tregojë nëse kjo është një dredhi negociuese apo një refuzim i vërtetë për të luajtur top me Barcelonën. /Telegrafi/