Sergino Dest u bashkua me Milanin në ditën e fundit të afatit kalimtar veror.

Mbrojtësi i djathtë amerikan u largua nga Barcelona dhe iu bashkua Rossonerëve në formë huazimi për një vit.

Megjithatë Milan ka të drejtën e blerjes së futbollistit në fund të sezonit dhe kjo është edhe dëshira e vet Dest.

21-vjeçari ka thënë se do të jap më të mirën nga vetja në mënyrë që ta bind klubin kuqezi ta blej atë në fund të stinorit.

“Do të jap më të mirën nga vetmja për të bindur Milanin që të më blejë. Unë jam një mbrojtës i gjithanshëm, mund të luaj si në të djathtë ashtu edhe në të majtë”.

Reklama

“Pozicioni im i preferuar është mbrojtësi i krahut, por nëse lind nevoja mund të luaj edhe më përpara. Një e shkuar e lavdishme si ajo e Milanit nuk mund të mos jetë e njohur, me shumë lojtarë të rëndësishëm si Ronaldinho apo Maldini”.

Reklama

“Rafael Leao është duke bërë shumë gjëra të mëdha, kërkon edhe të japë asiste, por mendoj se loja në ekip është më e rëndësishme”, u shpreh Dest.

Rossonerët kanë të drejtën e blerjes së futbollistit në fund të sezonit për shumën e 20 milionë eurove. /Telegrafi/