LAJMI I FUNDIT:

Dështon marrëveshja e Ronaldos për ta shitur Real Valladolidin

Dështon marrëveshja e Ronaldos për ta shitur Real Valladolidin

Real Valladolidi po bën plane për sezonin e ardhshëm në Segunda Division, pasi u rrëzua nga La Liga në ditën e fundit të sezonit. Pronari i klubit, Ronaldo Nazario mohoi se ai po konsideronte shitjen e La Pucelas, por një raport kontradiktor ka dalë vetëm disa ditë më vonë.

Reklama

Ronaldo konfirmoi se trajneri Paulo Pezzolano dhe drejtori sportiv Fran Sanchez do të vazhdojnë me ekipin sezonin e ardhshëm.

Ai gjithashtu mohoi se do të konsideronte shitjen e klubit, duke deklaruar se do ta bënte këtë vetëm nëse do të largohej nga Valladolid në vendin ku dëshironte.

Megjithatë, sipas mediumit Relevo, Ronaldo kishte një marrëveshje të rënë dakord këtë verë – por ajo varej nga një klauzolë kyçe.

Ish-sulmuesi i Real Madridit dhe Barcelonës kishte rënë dakord për një shitje te një grup investitorësh, për një marrëveshje me vlerë 80 milionë euro, e cila do të jepej në këmbim të 80 për qind të aksioneve të klubit.

Megjithatë, marrëveshja do të realizohej vetëm nëse ata do të qëndronin këtë sezon në La Liga.

Raporti vazhdon duke thënë se shitja, tek grupi i investitorëve, duke përfshirë një meksikan dhe një amerikan në mesin e grupit, mund të ndodhë ende në divizionin e dytë me një klauzolë promovimi.

Braziliani është përballur me kritika të forta nga tifozët që nga konfirmimi i rënies së tyre nga La Liga, duke fajësuar elementë të ndryshëm për rënien e tyre, por jo vendimmarrjen e tij. Kjo është rënie e tyre e dytë në tre vitet e fundit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Ligat tjera
Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

La Liga
Kalo në kategori