LAJMI I FUNDIT:

Dështojnë bisedimet e Chelseat me Benficën për Enzo Fernandez

Dështojnë bisedimet e Chelseat me Benficën për Enzo Fernandez

Negociatat mes klubeve Chelsea dhe Benfica për mesfushorin argjentinas Enzo Fernandez, thuhet se kanë dështuar tashmë.

Reklama

Fernandez ka qenë subjekt i spekulimeve intensive të transferimeve pas paraqitjeve brilante me Argjentinën në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Fituesi i Kupës së Botës luajti në Katar dhe fitoi çmimin e Lojtarit më të mirë të ri të turneut dhe kjo e bëri një cak të madh të klubeve elitare evropiane.

Mesfushori ka qenë i lidhur fort me një lëvizje në Ligën Premier, me Liverpoolin dhe Manchester Unitedin që mendohet se po e ndjekin 21-vjeçarin.

Për të mos përmendur Chelsean, i cili dukej se ishte favorit për të transferuar mesfushorin e talentuar.

Por gazetari amerikano- jugor Cesar Luis Merlo ka zbuluar se bisedimet mes Chelseat dhe Benficas kanë dështuar, ashtu sikurse u konfirmua lajmi edhe nga Fabrizio Romano.

“Negociatat që Enzo Fernandez të shkonte te Chelsea dështuan: Benfica hoqi dorë nga shitja e tij jashtë klauzolës pas disa ditësh negociata”, shkroi ai në Twitter.

Klubi portugez dëshiron që gjigantët anglezë të paguajnë paraprakisht klauzolën e lirimit të lojtarit prej 106 milionë funtesh apo 120 milionë eurosh.

Blutë kishin propozuar një marrëveshje që do t’i shihte ata të paguanin tarifën në tre këste për të shmangur kufizimet financiare të Fair Play. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Kalo në kategori