LAJMI I FUNDIT:

Derrick Lewis u nderua me mural në Houston, por vizatimi i ngjan Ilir Latifit

Derrick Lewis u nderua me mural në Houston, por vizatimi i ngjan Ilir Latifit
(Foto: Getty Images/Guliver/Instagram)

Ylli i UFC-së, Derrick Lewis, është emër i njohur në Teksas, duke qenë se ka marrë pjesë në shumë aktivitete bamirësie dhe çështje të rëndësishme në vendin e tij.

Për këtë arsye, atij i është bërë një mural në qytetin e Houstonit, mirëpo duket se artisti ka gabuar gjithçka.

"Përballje titanësh": Lewis-Latifi, orari i meçit debutues për Ilirin ne divizionin e peshave te renda
Lexo po ashtu "Përballje titanësh": Lewis-Latifi, orari i meçit debutues për Ilirin ne divizionin e peshave te renda

Në fakt, kundërshtari i radhës i Lewis në ‘UFC 247’ është Ilir Latifi dhe portreti që ndodhet në mur ngjan pikërisht me yllin shqiptar të arteve të përziera marciale.


https://www.instagram.com/p/B8PsCKHhoAd/?utm_source=ig_embed

Ndryshe, Latifi do të debutojë në divizionin e peshave të rënda në UFC përballë amerikanit Derrick Lewis.

Ai synon të lë gjurmë në meçin e parë në këtë kategori duke bërë një performancë të mirë përballë kundërshtarit të tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori