Oleksandr Usyk mori në mënyrë sensacionale një telefonatë gjatë përplasjes së tij me Tyson Furyn në ring.

Reklama

Gyspsy King u rikthye në ringun e boksit për t’u përballur me 38-vjeçarin Derek Chisora ​​për herë të tretë në karrierën e tij.

Britaniku arriti të fitonte në stadiumin e “Tottenham Hotspur”, pasi Fury dominues i dha fund luftës, nëntë sekonda në raundin e 10-të.

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk përballen

Fitorja ndaj Chisoras ​​duket se ka krijuar një ndeshje perfekte mes Furyt dhe Oleksandr Usyk për titullin e padiskutueshëm që të dy aktualisht mbajnë. Me dyshen duke u takuar në ring dhe duke shkëmbyer fjalë pas fitores së 33-të të Fury në karrierën e tij.

Reklama

Fury u ngjit mbi litarët e ringut për t’u përballur me Usyk, duke sharë ukrainasin dhe duke bërtitur në fytyrën e tij, gjë që dukej se turma e pëlqente.

Reklama

Pavarësisht veprimeve dhe ulërimave të Furyt për të shkaktuar frikë tek Usyk, ukrainasi dukej i qetë dhe i patrazuar dhe madje vazhdoi të bënte një telefonatë jashtë ringut dhe madje bëri një selfie në ring, ndërsa Fury festonte para kamerave.

Fury vendosi ta kthejë vëmendjen te Joe Joyce kur kampioni i peshave të rënda të WBO hyri në ring.

“Unë mendoj se Joe Joyce është një luftëtar. Nëse ky lepur i vogël nuk e dëshiron dhe nuk mund ta përballojë, le ta zhvillojmë unë dhe ti, vëllai im, në Wembley”, ka thënë ukrainasi.

Reklama

Joyce është aktualisht kampioni i peshave të rënda të WBO-së, pasi mundi Joseph Parker në shtator.

Nuk ka dyshim se Fury do të luftojë sërish vitin e ardhshëm për të mbrojtur rripat e tij, është vetëm çështje se kush do të jetë. /Telegrafi/

Reklama