LAJMI I FUNDIT:

Derisa po transmetohej ndeshja Chelsea-Crystal Palace, televizioni e ndërpreu dhe shfaqi filmin e animuar “Lion King” – kishte reagime të ashpra

Derisa po transmetohej ndeshja Chelsea-Crystal Palace, televizioni e ndërpreu dhe shfaqi filmin e animuar “Lion King” – kishte reagime të ashpra

Shikuesit e ITV mbetën të hutuar pas ndërprerjes së gjysmëfinales së FA Cup midis Chelseat dhe Crystal Palace – për filmin e animuar “Lion King”.

Reklama

Dy klubet londineze ishin përballë njëri-tjetrit sot në një “Wembley” të mbushur plot.

Megjithatë, mbulimi televiziv u ndërpre gjatë minutës së 66-të për shfaqjen e Disneyt.

Chelsea eliminon Crystal Palacen nga FA Cup dhe kalon në finale – aty ku e pret Liverpooli
Lexo po ashtu Chelsea eliminon Crystal Palacen nga FA Cup dhe kalon në finale – aty ku e pret Liverpooli

Çuditërisht, filmi i suksesshëm – i njohur për fëmijët – sapo po fillonte në BBC One.

Dhe shikuesit mbetën të frustruar, me disa që pranuan se do ta shikonin më mirë filmin e animuar se sa ndeshjen.

Njëri tha: “Pse dreqin King Lion filloi të shfaqet në mes të lojës së Chelseat?”.

Loftus-Cheek më i miri: Chelsea 2-0 Crystal Palace, notat e lojtarëve
Lexo po ashtu Loftus-Cheek më i miri: Chelsea 2-0 Crystal Palace, notat e lojtarëve

Një tjetër shtoi: “Chelsea shënoi gol, gjë që është e trishtueshme, kështu që po, Lion King është më i mirë”.

Dhe njëri bëri shaka: “Unë e dua King Lion, por a mund të mashtrosh, të lutem ITV, unë dua të shfaqet gjysmëfinalja e FA Cup, jo Rowan Atkinson duke biseduar si zog”.

Blutë e fituan ndeshjen 2-0 dhe në finale do të përballen me Liverpoolin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori