Derbi i skuadrave kuqezi i takon Arbërisë

Arbëria ka marrë një fitore të madhe përballë Drenicës me rezultat minimal 1-0.

Ishte një ndeshje shumë e luftuar nga fillimi i saj deri në fund, ku vendasit fituan falë angazhimit të madh në fushë.

Në minutën e 28-të vendasit realizuan nga afërsia me Filonit Shaqirin, por që goli u anulua për pozitë jashtë loje.

Argjent Mustafa i mysafirëve pati rast të mirë në fundin e pjesës së parë, por goditja e tij shkoi jashtë portës.

Me rezultatin e barabartë 0-0 përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Pjesa e dytë i takoi në tërësi vendasve që ishin më këmbëngulës në ndeshje.

Almir Kryeziu e Gëzim Rusi patën raste të mira, por pa sukses.

E krejt në fundin e ndeshjes, Hysen Bytyqi u gjend bukur në zonë duke shënuar për 1-0.

Me këto tri pikë, Arbëria ngjitet në pozitën e gjashtë në tabelë me 20 pikë të grumbulluara.

Ndërkohë Drenica mbetet në zonën e barazhit me dy pikë më pak.

Ndeshjen e radhës Arbëria përsëri e luan si vendas, teksa do t’i bëjë konak Llapit.

Në anën tjetër Drenica do të ketë duel të vështirë, pasi në Skenderaj pret kampionin në fuqi Dritën. /Telegrafi/

Ikona e Barcelonës befason të gjithë - rikthehet të luajë futboll profesionist në moshën 58-vjeçare

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë