Chelsea është nikoqir i Tottenham Hotspurit për derbin lokal që luhet në javën e dhjetë në Ligën Premier.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 17:30 në Stamford Bridge.

Për këtë takim, Frank Lampard do t’i ketë të gjithë lojtarët në dispozicion dhe do të shpresojë t’i marrë tri pikë.

Në anën tjetër, Jose Mourinho nuk mund të llogarisë në Toby Alderwireld dhe Eric Lamela, që janë të lënduar.

Formacioni bazë i Chelseat: Mendy, James, Silva, Zouma, Chilwell, Kante, Kovacic, Mount, Ziyech, Abraham, Werner.

Formacioni bazë i Tottenhamit:vLloris (C), Aurier, Rodon, Dier, Reguilon, Hojbjerg, Sissoko, Ndombele, Bergwijn, Son, Kane. /Telegrafi/