Trajneri i ri i Barcelonës, Ronald Koeman dëshiron të nënshkruajë me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay, të cilin ai drejtoi në nivel ndërkombëtar te Holanda.

Detajet janë përshkruar në një raport nga radiostacioni katalanas RAC1, i cili pretendon se holandezi është opsioni i preferuar i Koeman për të forcuar sulmin e tij këtë verë.

26-vjeçari shënoi 11 gola në 16 ndeshjet e tij të fundit për kombëtaren e Holandës dhe gjithashtu është zhvilluar si lojtar te Lyoni, duke shënuar 53 gola në 136 paraqitje.

Memphis Depay (Foto by Gareth Copley/Getty Images/Guliver)

Memphisis filloi karrierën e tij te PSV Eindhoven, por duroi një pengesë të ashpër te Manchester United përgjatë 18 muajve para se të transferohej në Lyon në janar të vitit 2017.

Duke luftuar ekspertizën teknike me fizikun e tij, Memphis është rikthyer përsëri në një nga lojtarët më të vlerësuar të sulmit në Evropë gjatë kohës së tij në Ligue 1.

Pasi u shërua nga një dëmtim serioz në gju në fillim të sezonit, Depay ndihmoi të çojë Lyonin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve këtë sezon. /Telegrafi/