LAJMI I FUNDIT:

Deontay Wilder do të përfundonte punë me Anthony Joshua për tre raunde, sipas trajnerit të tij

Deontay Wilder do të përfundonte punë me Anthony Joshua për tre raunde, sipas trajnerit të tij

Trajneri i Deontay Wilder, Malik Scott, foli për duelin e mundshëm midis amerikanit dhe Anthony Joshua dhe madje edhe e parashikoi fituesin

Reklama

Scott gjithashtu përmendi gjatë një interviste se Bronze Bomber do të jetë gati për sa herë që të kërkohet një luftë kundër AJ-t, duke pasur parasysh që promovuesi i tij Eddie Hearn tashmë ka hapur derën për një luftë kundër amerikanit më vonë këtë vit.

Scott phoi se Joshua nuk do të mund të përballonte më shumë se tre raunde ndaj Wilderit.

“Shpresoj se po. AJ do të luftojë me dikë tjetër, që nuk e dinë shumë njerëz, nga sa dëgjoj. Deontay është i disponueshëm dhe sa herë që Joshua të jetë gati, ne do të presim”, deklaroi ai për Pro Boxing Fans.

Malik Scott ishte i emocionuar kur u shpreh se Anthony Joshua nuk i përshtatet Deontay Wilder.

“Është një luftë me tre raunde. AJ nuk mund të qëndrojë përballë Deontay Wilderit. Ai është një boksier i disiplinuar, i sistemuar”.

“Qoftë Ruiz, AJ apo kushdo qoftë, nëse Deontay është i disiplinuar, asnjëri prej tyre nuk shkon në tre raunde me të”, ka vazhduar më tej ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Kalo në kategori