LAJMI I FUNDIT:

Denver Nuggets mposht përsëri Miami Heat, tani është një fitore larg titullit

Denver Nuggets mposht përsëri Miami Heat, tani është një fitore larg titullit

Denver Nuggets ka fituar edhe ndeshjen e katërt në finalen e “Play-Off”-it në NBA, duke mposhtur Miami Heat me rezultat 108:95.

Reklama

Përballja e katërt e zhvilluar në “Kaseya Center” i ka takuar përsëri Denver Nuggets, të cilët kanë dërguar epërsinë në finale me rezultat 3-1.

Çereku i parë i ndeshjes ishte thuajse krejtësisht i barabartë, duke përfunduar me rezultat 21:20, në favor të Heat, ndërsa në çerekun e dytë Nuggets ishin për një nuancë më të mirë.

Mysafirët arritën ta fitojnë 12 minutëshin e dytë me rezultat 35:30 duke shkuar në pushim me epërsi prej katër pikësh apo 55:51.

Në çerekun e tretë, Nuggets vazhduan me lojë të mirë dhe ngritën ndeshjem epërsinë, pasi fituan 31:22 dhe çuan rezultatin në 86:73.

12 minutëshi i fundit ishte tërësisht i barabartë për të dyja skuadrat, me mysafirët që arritën ta ruajnë epërsinë duke mbyllur çerekun 22:22 dhe në fund fituan me rezultat të përgjithshëm 108:95.

Dy lojtarët më të dalluar te Nuggets ishin Nikola Jokic me 23 pikë, 12 kërcime e 12 asistime dhe Jamal Murray me 15 pikë e 12 asistime.

Te Miami më të dalluarit ishte Jimmy Butler me 25 pikë, 7 kërcime e 7 asistime dhe Bam Adebayo me 22 pikë e 11 kërcime.

Ndeshja e pestë zhvillohet pas dy ditësh apo më saktë në mëngjesin e së hënës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Serie A
Kalo në kategori