Pronarët e një studioje të jogës në Newport Beach të Kalifornisë e kanë akuzuar ish-basketbollistin Dennis Rodman se është përfshirë në grabitje në këtë studio, duke marrë kristale ametist në vlerë prej disa mijë dollarësh.

Sipas tyre, Rodman së bashku me një mashkull dhe një femër tjetër të paidentifikuar, vodhën një gur me vlerë 2.500 dollarë, ndërsa dëmtuan një tjetër gur të çmuar në vlerë mbi 5.000 dollarë.

Kur policia kishte dalë në vendin e ngjarjes, hajnat tashmë ishin larguar, transmeton KP.

Të gjitha lajmet nga Dennis Rodman Të gjitha lajmet nga Dennis Rodman

Basketbollisti i njohur ende nuk është prononcuar në lidhje me akuzat, ndërkohë që edhe ditë më parë ishte publikuar një video, në të cilën ai shihej duke vjedhur rroba.