Aktori Robert De Niro lëndoi këmbën në Oklahoma një muaj më parë kur po xhironte filmin “Killers of the Flower Moon”.

Media e huaj raportoi se 77-vjeçari nuk ishte plagosur gjatë xhirimeve. Ende nuk dihet se çfarë ka ndodhur saktësisht, dhe paparacët tani e kanë kapur atë në publik për herë të parë pasi pësuan një dëmtim.

De Niron u fotografua ndërsa po hynte në një ndërtesë në New York. Ai aktualisht ka një mbajtëse metalike në këmbën e tij të dëmtuar që shërben si mbështetje dhe mbrojtje. Ai ishte në shoqërinë e një gruaje që mbante shkopin e tij të ecjes në dorë.

Reklama

(Foto: Splash News)

Menaxheri i tij tha më herët se ai udhëtoi në New York menjëherë pas aksidentit për të vizituar një mjek dhe javën e kaluar aktori u ankua për dhimbje, transmeton KP.

Reklama
Robert De Niro flet pas lëndimit në këmbë: Dhimbja ishte e mundimshme Robert De Niro flet pas lëndimit në këmbë: Dhimbja ishte e mundimshme

Xhirimet e filmit nuk u shtynë për shkak të dëmtimit të De Niros. Filmi bazohet në një libër të David Grann dhe i referohet një serie vrasjesh në Oklahoma në vitet 1920.

Filmi duhet të përfundojë kah fundi i këtij apo fillimi i vitit 2022. Përveç De Niro, në film luajnë edhe Leonardo DiCaprio, Jesse Plemons dhe Lily Gladstone.

(Foto: Splash News)